بزرگداشت دهه مبارکه فجر با برگزاری مراسمات و جشنواره مسابقات متنوع

۱۳ام الی ۱۶ام بهمن ماه ۹۷

با نزدیک شدن ایام دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ، برنامه ریزی برای برگزاری هر چه بهتر مراسم آغاز شد. قبل از آغاز دهه فجر مدرسه با کمک دانش آموزان تزیین شد و پوسترهای مربوط به این مناسب در مدرسه نصب گردید. بردهای مربوط به هر پایه با مطالب تهیه شده توسط دانش آموزان و معاونت فرهنگی تزیین شد.

یکی از برنامه هایی که هر سال در مدرسه به این مناسبت برگزار میشود، مسابقات دهه فجر بود که گزارش تفصیلی آن درذیل آمده است .

همزمان به نزدیک شدن دهه فجر اطلاع رسانی به دانش آموزان در خصوص معیارها و مواد برگزاری مسابقات انجام شد .

مسابقات به صورت کلاسی و در یازده بخش برگزار گردید که تمام دانش آموزان موظف بودند حداقل در یک رشته به رقابت بپردازند . مسابقات از روز شنبه ۱۳  بهمن ماه آغاز  و تا ظهر روز سه شنبه ۱۶ بهمن ماه قبل از شروع جشن به طول انجامید . که گزارشی از نحوه اجرای مسابقات در ذیل خواهد آمد

۱مسابقه دارت :  که با یک نفر تا ۳ نفر از هر کلاس در نمازخانه مدرسه انجام شد .

۲– مسابقه‌ تیراندازی با اسلحه بادی : یک الی ۳نفر از هر کلاس با سلاح ساچمه زن در دو مرحله یکی از فاصله۱۰ متری با سیبل ثابت و دومی فاصله ۸متری و سیبل چرخشی ک هدر حیاط مدرسه انجام گرفت .

۳– مسابقه مار و پله : یک نفر از هر کلاس در گروه های ۴ نفره که روی یک صفحه ماروپله ۳×۳ متر خودشان به عنوان مهره در نمازخانه مدرسه بازی میکردند

۴– مسابقه دوبلاژ : یک نفر از هر کلاس دو قطعه فیلم تحویل گرفت و به سلیقه خودش روش صداگذاری و دوبله کرد .

۵– مسابقه مهارت فنی : ۳نفر از هرکلاس در قالب یک گروه باید با ابزار و وسایلی که دراختیارشان قرار میگرفت ، یک سازه سیمی طبق نقشه داده شده در سریعترین زمان می ساختند.

۶– مسابقه آشپزی : ۲نفر از هر کلاس باید وسایل تهیه املت رو باخودشون میوردن و در زمان ۱۵ دقیقه یک املت خوشمزه و خوش تزیین درست می کردند.

۷– مسابقه بازی های رایانه ای : ۴نفر از هر کلاس در قالب یک تیم در ۵ راند ۲دقیقه ای در بازی کانتر استرایک با هم مسابقه دادند .

۸– مسابقه قویترین مردان : ۱ الی ۳ نفر از هر کلاس در آیتم های گوناگون از جمله حمل کپسول آتشنشانی ، حمل لاستیک تراکتور و … با یکدیگر به رقابت پرداختند.

پس از اتمام مسابقات و دریافت نتیجه داوری ها ، تیم های برنده در هر مسابقه در جشن اعلام شدند  و در مجموع کلاس برگزیده انتخاب شد .
ظهر روز ۱۶ بهمن ماه طی مراسمی که به مناسبت دهه فجر برگزار شد ، دانش آموزان هر پایه برنامه هایی را مرتبط با این ایام اجرا کردند که شامل نمایش فیلم، دکلمه، نواختن موسیقی، دکلمه و خواندن متنهایی در مورد تاریخ ایران و انقلاب اسلامی و بادکردن بادکنک و … بود .