انسان به‌عنوان اشرف مخلوقات، در پی گمشده خود است. زمانی که خداوند فرزندی را به امانت به پدر و مادر می‌سپارد، هم و غم آن دو می‌شود تربیت سالم این فرزند تا در مسیر کمال از استعدادهای خود بهره گیرد و رشد کند. کودکی که در ابتدا بسیار نیازمند است، آن‌قدر که نمی‌تواند ساده‌ترین نیازهای خود را تأمین کند، به سرعت رشد می‌کند و نیازهای عاطفی و عقلی و معنوی در او پررنگ شده و اوج می‌گیرد. و پدر و مادر هم‌چنان دغدغه‌ای مهم‌تر از تأمین این نیازها در مسیر رشد و کمال فرزندشان ندارند.
عمیقاً معتقدیم که کانون اصلی تربیت فرزند، خانواده است و ریشه‌های اصلی هویت و شاکله‌های اساسی شخصیت انسان در خانواده شکل می‌گیرد. در کنار خانواده و در درجه بعدی اهمیت، محیط‌های دیگر بر مسیر رشد و تربیت فرزندان ما تأثیرگذار هستند. از جمله مهم‌ترین این محیط‌ها باید به مدرسه، گروه دوستان، رسانه‌ها، محیط‌های فرهنگی، باشگاه‌های ورزشی، آموزشگاه‌ها، بوستان­ها و ده‌ها مورد دیگر که فرزندان ما در آن‌ها حضور دارند اشاره کرد.

انتخاب مدرسه مناسب یکی از مهمترین تصمیمات پدر و مادر در مسیر زندگی فرزندشان است. مدرسه در کنار خانواده، به عنوان دومین رکن اساسی تربیت فرزند، نقشی غیر قابل انکار دارد. در این میان اهمیت دوره متوسطه اول(راهنمایی) به قدری بالاست که بسیاری از افراد موفق، تصحیح جهت‌گیری‌های زندگی خود رابه این دوره و مربیان‌اش نسبت می‌دهند.

تلاش ما در دبیرستان نوبت اول سلام صادقیه همراهی با خانواده در فراهم کردن بستری مناسب برای رشد صحیح دانش‌آموزان بر مبنای استعدادهای حقیقی انسانی است که خدا در وجود فرزندان‌مان به ودیعه نهاده است. وظیفه خود می‌دانیم که در این راه، همراه صمیمی پدران و مادران پاک و مهربان میهن‌مان باشیم و با معرفی مختصر مبانی،اهداف، سیاست‌ها و برنامه‌های مجموعه سلام صادقیه گامی در خدمت‌رسانی به ایشان برداریم.

سیاست راهبردی

با احساس مسئولیتی که در جریان دوران تواناییمان در عرصه آموزش و پرورش ایران اسلامی در فرصت پس از انقلاب عزیزمان برایمان پیش آمد، ابتدا خدا را شاکریم که توفیق خدمت در این برهه تاریخی و این عرصه عظیم معنوی را فراهم فرمود که اگر لایق ادعای ایمان باشیم به مصداق “المومن،وفقه الله لکل خیر”، همه آنچه را داریم از او میدانیم و با او معامله می کنیم و بس. انشاءالله.

به مصداق تشکر از خداوند متعال، تلاش خود را صرف نعمتهای تجارب و آموخته های خویش برای پیشبرد اوامر الهی می نماییم که رضای او در ارتقای سطح فهم و زندگی انسان ها قرار دارد ،لذا ضروری است به جایگاه کنونی مجموعه مدارس سلام نظری بیافکنیم و با مروری بر گذشته ، خط مشی آینده و اصول راهبردی آن را تأکید نماییم.

انسجام هرچه بیشتر سازمان گرداننده مدارس با ایجاد حس اعتماد متقابل و صداقت هرچه بیشتر بین مدیران ارشد که جلوه های آن روز افزون گردیده است.

ایجاد کارگروه های حرفه ای تر،منسجم تر و هدفمدار و نتیجه گرا در قالب کمیته های اجرایی تشکیلات گرداننده

هدف مند کردن هزینه ها در راستای توسعه پایدار مدارس از نظر کمیت ،کیفیت و گسترش خدمات

توسعه نگرش و دانش مدیران و دبیران و آماده سازی همیت همکاری و نوآوری و مشارکت در رویکردهای جدید

رفع موانع ذهنی بی مورد از دست اندرکاران قوانین و مقررات و همراه نمودن حداکثر آنان در رسالت های خطیری که به عهده گرفته ایم

توسعه مدارس به سطح شهرهای بزرگ با حفظ استانداردهای سلام با رویکردهای قانونی ممکن جهت ایجاد امکانات برابر برای همه استعدادهایی که از امکانات تهران محرومند

پیاده سازی طرح های زیر بنایی تعلیم و تربیت مبتنی بر ارزشهای اللهی و دستاوردهای علمی ،بصورت عملیاتی و قابل کنترل و ارزیابی و اصلاح و بهبود،خصوصا از مقاطع ابتدایی

توسعه واحد(R & D)با رویکرد کشف علل عقب ماندگی آموزش و پرورش و استفاده هرچه بیشتر از تجارب کشورهای رو به توسعه و تجارب کشورهای توسعه یافته در ایجاد زیرساخت های آموزشی تضمین کننده توفیقات صنعتی ،مدنی و اجتماعی

باشد که از فرصت این مجوعه عظیم ارزش گرا براخاسته از متن انقلاب اسلامی و نیازهای مردم عزیز، استفاده حداکثری برده شود.

سند چشم انداز