انسان به‌عنوان اشرف مخلوقات، در پي گمشده خود است. زماني كه خداوند فرزندي را به امانت به پدر و مادر مي‌سپارد، هم و غم آن دو مي‌شود تربيت سالم اين فرزند تا در مسير كمال از استعدادهاي خود بهره گيرد و رشد كند. كودكي كه در ابتدا بسيار نيازمند است، آن‌قدر كه نمي‌تواند ساده‌ترين نيازهاي خود را تأمين كند، به سرعت رشد مي‌كند و نيازهاي عاطفي و عقلي و معنوي در او پررنگ شده و اوج مي‌گيرد. و پدر و مادر هم‌چنان دغدغه‌اي مهم‌تر از تأمين اين نيازها در مسير رشد و كمال فرزندشان ندارند.
عميقاً معتقديم كه كانون اصلي تربيت فرزند، خانواده است و ريشه‌هاي اصلي هويت و شاكله‌هاي اساسي شخصيت انسان در خانواده شكل مي‌گيرد. در كنار خانواده و در درجه بعدي اهميت، محيط‌هاي ديگر بر مسير رشد و تربيت فرزندان ما تأثيرگذار هستند. از جمله مهم‌ترين اين محيط‌ها بايد به مدرسه، گروه دوستان، رسانه‌ها، محيط‌هاي فرهنگي، باشگاه‌هاي ورزشي، آموزشگاه‌ها، بوستان­ها و ده‌ها مورد ديگر كه فرزندان ما در آن‌ها حضور دارند اشاره كرد.

انتخاب مدرسه مناسب يكي از مهمترين تصميمات پدر و مادر در مسير زندگي فرزندشان است. مدرسه در كنار خانواده، به عنوان دومين ركن اساسي تربيت فرزند، نقشي غير قابل انكار دارد. در اين ميان اهميت دوره متوسطه اول(راهنمايي) به قدري بالاست كه بسياري از افراد موفق، تصحيح جهت‌گيري‌هاي زندگي خود رابه اين دوره و مربيان‌اش نسبت مي‌دهند.

تلاش ما در دبيرستان نوبت اول سلام صادقيه همراهي با خانواده در فراهم كردن بستري مناسب براي رشد صحيح دانش‌آموزان بر مبناي استعدادهاي حقيقي انساني است كه خدا در وجود فرزندان‌مان به وديعه نهاده است. وظيفه خود مي‌دانيم كه در اين راه، همراه صميمي پدران و مادران پاك و مهربان ميهن‌مان باشيم و با معرفي مختصر مباني،اهداف، سياست‌ها و برنامه‌هاي مجموعه سلام صادقيه گامي در خدمت‌رساني به ايشان برداريم.

سیاست راهبردی

با احساس مسئولیتی که در جریان دوران تواناییمان در عرصه آموزش و پرورش ایران اسلامی در فرصت پس از انقلاب عزیزمان برایمان پیش آمد، ابتدا خدا را شاکریم که توفیق خدمت در این برهه تاریخی و این عرصه عظیم معنوی را فراهم فرمود که اگر لایق ادعای ایمان باشیم به مصداق “المومن،وفقه الله لکل خیر”، همه آنچه را داریم از او میدانیم و با او معامله می کنیم و بس. انشاءالله.

به مصداق تشکر از خداوند متعال، تلاش خود را صرف نعمتهای تجارب و آموخته های خویش برای پیشبرد اوامر الهی می نماییم که رضای او در ارتقای سطح فهم و زندگی انسان ها قرار دارد ،لذا ضروری است به جایگاه کنونی مجموعه مدارس سلام نظری بیافکنیم و با مروری بر گذشته ، خط مشی آینده و اصول راهبردی آن را تأکید نماییم.

انسجام هرچه بیشتر سازمان گرداننده مدارس با ایجاد حس اعتماد متقابل و صداقت هرچه بیشتر بین مدیران ارشد که جلوه های آن روز افزون گردیده است.

ایجاد کارگروه های حرفه ای تر،منسجم تر و هدفمدار و نتیجه گرا در قالب کمیته های اجرایی تشکیلات گرداننده

هدف مند کردن هزینه ها در راستای توسعه پایدار مدارس از نظر کمیت ،کیفیت و گسترش خدمات

توسعه نگرش و دانش مدیران و دبیران و آماده سازی همیت همکاری و نوآوری و مشارکت در رویکردهای جدید

رفع موانع ذهنی بی مورد از دست اندرکاران قوانین و مقررات و همراه نمودن حداکثر آنان در رسالت های خطیری که به عهده گرفته ایم

توسعه مدارس به سطح شهرهای بزرگ با حفظ استانداردهای سلام با رویکردهای قانونی ممکن جهت ایجاد امکانات برابر برای همه استعدادهایی که از امکانات تهران محرومند

پیاده سازی طرح های زیر بنایی تعلیم و تربیت مبتنی بر ارزشهای اللهی و دستاوردهای علمی ،بصورت عملیاتی و قابل کنترل و ارزیابی و اصلاح و بهبود،خصوصا از مقاطع ابتدایی

توسعه واحد(R & D)با رویکرد کشف علل عقب ماندگی آموزش و پرورش و استفاده هرچه بیشتر از تجارب کشورهای رو به توسعه و تجارب کشورهای توسعه یافته در ایجاد زیرساخت های آموزشی تضمین کننده توفیقات صنعتی ،مدنی و اجتماعی

باشد که از فرصت این مجوعه عظیم ارزش گرا براخاسته از متن انقلاب اسلامی و نیازهای مردم عزیز، استفاده حداکثری برده شود.

سند چشم انداز